1 room apartment of 31m² in Aarhus

Christian X's Vej 64A, 8260 Viby, Denmark

5.500 kr / month

Rental period: Unlimited
Available from: ASAP

Skøn lejlighed med terrasse og hems

Denne 1-værelses lejlighed ligger i stueetagen, og den er indrettet med eget tekøkken, der er udstyret med en 2-zoners kogeplade og et køleskab med fryseboks samt emhætte. I lejligheden er der højt til loftet, en hyggelig hems og en privat terrasse. Derudover er der eget badeværelse med separat bruseniche og et toilet. OBS. billederne er fra en tilsvarende lejlighed i ejendommen. Ejendommen har flere fællesarealer både indendørs og udendørs. Indenfor finder man tre større fællesrum, der primært fungerer som fællesvaskeri. Der er dog også placeret enkelte borde og stole, som kan benyttes, mens man venter. Udenfor kan beboerne nyde de grønne områder samt en basketballbane – ideel til et spil med naboerne. Der er mulighed for at leje parkeringspladser, og til cyklerne er der adgang til et aflåst cykelskur. Lejligheden har en dejlig beliggenhed tæt på Ceres Park og naturområdet omkring Marselisborg slot. Med kun 5 km til Aarhus midtby er der nem adgang til byens mange muligheder. Derudover ligger flere af byens største uddannelsesinstitutioner inden for overskuelig cykelafstand – Blandt andet Erhvervsakademiet (6 minutter), Aarhus Business College (7 minutter) og Aarhus Universitet (12 minutter). Bemærk: Vi modtager mange henvendelser og kan desværre ikke besvare dem alle. Du hører fra os, hvis du bliver inviteret til en fremvisning. Har du allerede været til fremvisning, får du naturligvis besked, når der er truffen beslutning om, hvorvidt vi kan tilbyde dig/jer lejligheden. Tak for din forståelse og interesse.

Property type

apartment

Rooms

1

Size

31 m²

Price

5.500 kr

Price per m²

177 kr

Map

The listing is located at Christian X's Vej 64A, 8260 Viby, Denmark

Loading map