Listed 2 days ago

1 room apartment of 61m² in Aarhus

Østergade 31B, 8000 Aarhus C, Denmark

12.700 kr / month

Rental period: Unlimited
Available from: 01-08-2026

Lejlighed i hjertet af Århus

Lys 3-værelses lejlighed med unik beliggenhed i hjertet af AarhusDrømmer du om at bo helt centralt i Aarhus C? Med Salling som nærmeste nabo får du ganske enkelt ikke en bedre adresse end denne.Lejligheden byder på et lyst og moderne køkken med alle hårde hvidevarer og direkte adgang til det ene værelse. Fra køkkenet er der forbindelse til det andet værelse som fint også kan fungere på stue – en god og funktionel planløsning perfekt til deling, parret eller til den eneligeDet skal bemærkes der er opsat en væg mellem køkken og stue så der er skab et værelse. Dette fremgår ikke på plantegning og heller ikke på billederne.Badeværelset er flot og velindrettet med separat bruseniche.Som ekstra bonus får du adgang til en skøn tagterrasse med en fantastisk udsigt over Aarhus midtby – ideel til afslapning eller hyggelige stunder med venner.Alle lejligheder har tilhørende depotrum og plads til cykler.Beliggenheden på Østergade placerer dig midt i byens puls med caféer, butikker, kulturtilbud og offentlig transport lige uden for døren.Der er mulighed for at leje en p-plads i gården, hvorefter pladsen kan lejes på almindelige vilkår.En oplagt bolig for dig, der ønsker komfort, byliv og en helt central beliggenhed.

Property type

apartment

Rooms

1

Size

61 m²

Price

12.700 kr

Rental period

Unlimited

Available from

01-08-2026

Terrace

Yes

Price per m²

208 kr

Map

The listing is located at Østergade 31B, 8000 Aarhus C, Denmark

Loading map