Listed today

2 rooms apartment of 89m² in Faxe

Torvegården 69, 4640 Faxe, Denmark

8.240 kr / month

Rental period: Unlimited
Available from: ASAP

Faxe Boligselskab

Faxe Boligselskab - Torvegården 1-86 - 4640 Faxe Faxe (tidl. stavet Fakse) er en Stationsby med 3.914 indbyggere (2009) og ligger på Sydsjælland. Øst for byen ligger Kalkbrud og nord for byen ligger Galgebakken.Efter sammenlægningen med Haslev og Rønnede kommuner til den større Faxe kommune i 2007, antog man igen stavemåden "Faxe". Byen hører til Faxe Sogn som ligger i Region Sjælland.Faxe Boligselskab er beliggende midt i Faxe Centrum, tæt på indkøbsmuligheder.Boligerne er alle indrettet lyst og venligt, og der er elevator og vaskeri.Til hver lejlighed hører et kælderrum, og der er gode parkeringsforhold samt cykelskur.Der skal i forbindelse med indgåelse af kontrakt betales et indskud. Du kan læse meget mere om Faxe boligselskab på hjemmesiden k

Property type

apartment

Rooms

2

Size

89 m²

Price

8.240 kr

Rental period

Unlimited

Available from

ASAP

Elevator

Yes

Price per m²

93 kr

Map

The listing is located at Torvegården 69, 4640 Faxe, Denmark

Loading map