Oprettet i dag

4 værelser lejlighed på 113m² i Aarhus

Vesterbrogade, 8000 Aarhus C, Denmark

13.700 kr / måned

Lejeperiode: Ubegrænset
Tilgængelig fra: 01-08-2026

Vesterbrogade 1, 4. tv., 8000 Aarhus C – HESTIA Ejendomme

Bemærk: Der foreligger desværre endnu ikke billeder af lejemålet, men disse vil blive tilføjet så snart de er tilgængelige. Lejligheden byder på en god og funktionel planløsning med et rummeligt køkken, der har god skabsplads samt plads til spiseområde. Badeværelset fremstår pænt og moderne med flotte grå klinker på gulvet, badmiljø med opbevaring, separat bruseniche og håndklædetørre. Derudover er der vindue på badeværelset, som giver gode muligheder for naturlig udluftning. Lejligheden indeholder 3 gode værelser samt et ekstra rum, der med fordel kan anvendes som stue. Alle rummene har et dejligt lysindfald, som skaber en lys og indbydende atmosfære. To af værelserne har flotte sildeparketgulve, mens de øvrige rum har pæne trægulve. Lejemålet er særdeles delevenligt til 3 personer og egner sig perfekt til studerende eller venner, der ønsker at bo centralt i Aarhus. Samtidig er lejligheden også oplagt til den lille familie eller par, som ønsker ekstra plads og en attraktiv beliggenhed tæt på bylivet. Øvrige forhold Husdyr: Der gives ikke tilladelse til husdyr. Parkering: Lejemålet har ikke tilknyttet parkering. El: El afregnes direkte til forsyningsselskab. Området Lejligheden er beliggende attraktivt på Vesterbrogade i Aarhus C med kort afstand til byens mange faciliteter. Der er gåafstand til indkøb, caféer, restauranter og offentlig transport, ligesom både Aarhus Midtby, Botanisk Have og Den Gamle By nemt kan nås til fods. Området har desuden gode forbindelser til uddannelsesinstitutioner og hyggelige grønne områder.

Boligtype

lejlighed

Værelser

4

Størrelse

113 m²

Pris

13.700 kr

Lejeperiode

Ubegrænset

Tilgængelig fra

01-08-2026

Have

Ja

Pris pr. m²

121 kr

Kort

Boligannoncen ligger på Vesterbrogade, 8000 Aarhus C, Denmark

Indlæser kort

Relaterede annoncer i Aarhus

3 soveværelser lejlighed af 99.0 m² - Hyggeligt opholdsområde

3 værelser lejlighed på 99m²

Emiliedalsvej 1, 8270 Højbjerg, Denmark

11.022 kr / måned

3 soveværelser lejlighed af 103.0 m² - Hyggeligt opholdsområde

3 værelser lejlighed på 103m²

J.P. Larsens Vej 116, 8220 Brabrand, Denmark

11.093 kr / måned

4 soveværelser lejlighed af 103.0 m² - Hyggeligt opholdsområde

4 værelser lejlighed på 103m²

Emiliedalsvej 1, 8270 Højbjerg, Denmark

11.124 kr / måned

Populære boligsøgninger