Oprettet i dag

2 værelser lejlighed på 53m² i København

Åbakkevej 21, 2720 Vanløse, Denmark

7.994 kr / måned

Lejeperiode: Ubegrænset
Tilgængelig fra: 31-03-2020

Tritonerne

Flot beboelsesejendom opført i 1930'erne. Ejendommen er beliggende i tre selvstændige boligblokke, der er opført i røde facadesten med store vinduespartier og hvide altaner. Bebyggelsen består af mange mindre to-rums lejligheder og ligger ud til stillevej med flere grønne arealer.Ejendommen er er centralt beliggende i Vanløse mellem Sallingvej og Rebildvej tæt på de attraktive grønne områder ved Grøndalsparken.

Boligtype

lejlighed

Værelser

2

Størrelse

53 m²

Pris

7.994 kr

Lejeperiode

Ubegrænset

Tilgængelig fra

31-03-2020

Altan

Ja

Pris pr. m²

151 kr

Kort

Boligannoncen ligger på Åbakkevej 21, 2720 Vanløse, Denmark

Indlæser kort

Relaterede annoncer i København

1 soveværelse lejlighed af 45.0 m² - Hyggeligt opholdsområde

1 værelse lejlighed på 45m²

Åbakkevej 30, 2720 Vanløse, Denmark

6.438 kr / måned

Ny
2 soveværelser lejlighed af 44.0 m² - Hyggeligt opholdsområde

2 værelser lejlighed på 44m²

Vanløse Allé 25, 2720 Vanløse, Denmark

6.502 kr / måned

Ny
2 soveværelser lejlighed af 60.0 m² - Hyggeligt opholdsområde

2 værelser lejlighed på 60m²

Korfuvej 12, 2300 København S, Denmark

6.535 kr / måned

Populære boligsøgninger