Oprettet i dag

3 værelser lejlighed på 87m² i Frederiksberg

N. Jespersens Vej 2, 2000 Frederiksberg, Denmark

12.596 kr / måned

Lejeperiode: Ubegrænset
Tilgængelig fra: Så hurtigt som muligt

Treleddet

Charmerende og klassisk ejendom fra 1932 beståede af 17 opgange med 5 etager. Til ejendommen hører en skøn aflukket gård med et stort grønt areal, hvor der både er plads til leg og hyggelige sommeraftener ved grillen. I gården finder man endvidere adgangen til ejendommens store fælles vaskeri.BoligerneEjendommen består af hele 168 beboelseslejemål, og lejlighedernes størrelse varierer fra 44-206 m2, hvoraf hovedparten er mellem 61 m2 og 91 m2. Alle lejligheder vil blive fuldt renoveret inden genudlejning, og der følger til hvert lejemål et privat opbevaringsrum i kælderen. Det er ikke tilladt at holde husdyr i ejendommen.OmrådetFlintholm station ligger blot 750 m fra ejendommen , og der er endvidere ikke langt til gode indkøbsmuligheder, caféer og skønne grønne områder som fx. Lindevangsparken og Frederiksberg Hallerne.

Boligtype

lejlighed

Værelser

3

Størrelse

87 m²

Pris

12.596 kr

Lejeperiode

Ubegrænset

Tilgængelig fra

Så hurtigt som muligt

Pris pr. m²

145 kr

Kort

Boligannoncen ligger på N. Jespersens Vej 2, 2000 Frederiksberg, Denmark

Indlæser kort

Relaterede annoncer i Frederiksberg

Ny
3 soveværelser lejlighed af 80.0 m² - Hyggeligt opholdsområde

3 værelser lejlighed på 80m²

Lauritz Sørensens Vej 12, 2000 Frederiksberg, Denmark

10.268 kr / måned

Ny
4 soveværelser lejlighed af 116.0 m² - Hyggeligt opholdsområde

4 værelser lejlighed på 116m²

Wilkensvej 40, 2000 Frederiksberg, Denmark

10.498 kr / måned

4 soveværelser lejlighed af 77.7 m² - Hyggeligt opholdsområde

4 værelser lejlighed på 78m²

Nyvej 2, 1851 Frederiksberg C, Denmark

10.520 kr / måned

Populære boligsøgninger