Oprettet i går

4 værelser hus på 132m² i Hellerup

Gersonsvej, 2900 Hellerup, Denmark

22.500 kr / måned

Lejeperiode: Ubegrænset
Tilgængelig fra: Så hurtigt som muligt

Sjældent udbudt herskabslejlighed på attraktive Gersonsvej

Ledig Gersonsvej 2900 Hellerup Om boligen: Velkommen til en sjældent udbudt herskabslejlighed på attraktive Gersonsvej i Hellerup. Her får man en bolig med en helt særlig atmosfære, hvor klassisk elegance og charmerende detaljer går hånd i hånd med en funktionel planløsning og en ideel anpart i en smuk ejendom fra 1907. Lejligheden fremstår med flotte proportioner, højt til loftet og en gennemgående herskabelig stil, som skaber en eksklusiv og varm stemning gennem hele boligen. Boligen rummer 132 veldisponerede kvadratmeter med gode opholdsrum, flere værelser samt et naturligt flow mellem rummene, som giver en fantastisk oplevelse af både lys, luft og rummelighed. De klassiske detaljer understreger boligens karakter og gør den til noget helt særligt for køberen, som søger sjæl, kvalitet og en bolig med personlighed. Om ejendommen: Ejendommen er en klassisk og velholdt murstensejendom fra 1907 med tegltag og en elegant arkitektonisk fremtoning, som passer perfekt ind i det attraktive villakvarter i Hellerup. Ejendommen består af blot to boligenheder, hvilket skaber en privat og rolig stemning med følelsen af at bo i noget særligt og eksklusivt. Der er tale om en ideel anpart, hvilket giver en mere personlig og hjemlig ejerform, som ofte forbindes med de klassiske herskabsejendomme nord for København. Ejendommen fremstår med fine originale kvaliteter og en karakter, som er svær at finde i nyere byggeri. Om området: Gersonsvej er beliggende i et af Hellerups mest attraktive og eftertragtede områder, hvor man bor roligt og grønt samtidig med, at man er tæt på både København, strand, indkøb og caféer. Området er særligt kendt for sine smukke ejendomme, brede villaveje og eksklusive atmosfære, som tiltrækker købere, der ønsker kvalitet, charme og en attraktiv beliggenhed. Her er man tæt på både internationale skoler, gode transportmuligheder og det hyggelige handelsliv omkring Strandvejen. Samtidig er der kort afstand til grønne områder, havnemiljø og Øresund, hvilket gør området ideelt for både familier og købere, som ønsker den klassiske Hellerup-livsstil med ro, kvalitet og nærhed til byen.

Boligtype

hus

Værelser

4

Størrelse

132 m²

Pris

22.500 kr

Lejeperiode

Ubegrænset

Tilgængelig fra

Så hurtigt som muligt

Havn

Ja

Pris pr. m²

170 kr

Kort

Boligannoncen ligger på Gersonsvej, 2900 Hellerup, Denmark

Indlæser kort

Populære boligsøgninger