3 værelser lejlighed på 89m² i Kolding

Søndre Havnegade 2, 6000 Kolding, Denmark

8.200 kr / måned

Lejeperiode: Ubegrænset
Tilgængelig fra: 01-03-2023

Sdr. Havnegade 2 m.fl.

Ejendommen er karakteristisk ved at have solceller på taget. Ejendommen er fra 1950’erne men er løbende vedligeholdt og fremstår i smuk stil med resten af de omkring liggende ejendomme. Opgangene er store og rummelige, og der er elevator i alle opgange. Stort set alle lejligheder har en altan/terrasse, og flere har endda to af slagsen.Lejligheden ligger 5 min. gang fra banegården, gågaden, IBC, Designskolen samt Syddansk Universitets nye campus. Få skrift fra din hoveddør finder du ligeledes et hav af butikker, restauranter, cafeer, gågade . Koldinghus, Slots søen, Slots sø badet, Marielund skoven, Marielund søen, Legeparken . er endvidere en del af dit nær miljø.

Boligtype

lejlighed

Værelser

3

Størrelse

89 m²

Pris

8.200 kr

Lejeperiode

Ubegrænset

Tilgængelig fra

01-03-2023

Pris pr. m²

92 kr

Kort

Boligannoncen ligger på Søndre Havnegade 2, 6000 Kolding, Denmark

Indlæser kort

Relaterede annoncer i Kolding

2 soveværelser lejlighed af 71.0 m² - Hyggeligt opholdsområde

2 værelser lejlighed på 71m²

Hestehaven 29, 6000 Kolding, Denmark

6.581 kr / måned

3 soveværelser lejlighed af 76.0 m² - Hyggeligt opholdsområde

3 værelser lejlighed på 76m²

Haderslevvej, 6000 Kolding, Denmark

6.627 kr / måned

Ny
3 soveværelser lejlighed af 73.0 m² - Hyggeligt opholdsområde

3 værelser lejlighed på 73m²

Vifdam 5, 6000 Kolding, Denmark

6.695 kr / måned

Populære boligsøgninger