Oprettet i dag

3 værelser lejlighed på 95m² i Randers

Hestestræde 13, 8930 Randers NØ, Denmark

8.719 kr / måned

Lejeperiode: Ubegrænset
Tilgængelig fra: 01-06-2026

Randers Kaserne

EjendommenI Randers Kaserne kan du bo i én af de 96 moderne boliger, som er opført i 2020. Ejendommen tilbyder et bredt udvalg af boliger, der spænder fra 2 til 4-værelses lejligheder på mellem 67 og 106 kvm. Alle boliger har en række bekvemmeligheder, herunder eget depotrum samt egen altan eller terrasse, hvor du kan nyde solen og omgivelserne. Ejendommen tilbyder yderligere bekvemmeligheder såsom elevator og gratis parkering.Der kan søges dispensation til ét husdyr. BoligerneIndenfor finder du store, rummelige køkkener indrettet med køkken/alrum i åben forbindelse med stuen, skabt til fællesskab og liv. Køkkenelementerne er fra Svane, og alle hårde hvidevarer er fra Siemens, hvilket sikrer høj kvalitet og funktionalitet. Badeværelserne er designet med gulvvarme, en rummelig bruseniche med Rain Shower bruser samt lejlighedens vaskemaskine og tørretumbler.OmrådetBeliggenheden er ideel med kort afstand til Langvang Idrætscenter, Regionshospitalet samt pasningsmuligheder, skoler og uddannelsessteder. Nordre Fælled ligger også lige udenfor døren og giver mulighed for frisk luft og naturskønne omgivelser. Området omkring Randers Kaserne byder på alt, hvad du har brug for til dagligdagen med nærliggende og gode indkøbs- og transportmuligheder. Den nordlige del af Randers er præget af en hyggelig og fredelig atmosfære, og her er der plads til både singler, par, familier og seniorer.OBS: Billederne er af en prøvebolig og dermed vejledende. Se plantegning. 

Boligtype

lejlighed

Værelser

3

Størrelse

95 m²

Pris

8.719 kr

Lejeperiode

Ubegrænset

Tilgængelig fra

01-06-2026

Elevator

Ja

Terrasse

Ja

Altan

Ja

Pris pr. m²

92 kr

Kort

Boligannoncen ligger på Hestestræde 13, 8930 Randers NØ, Denmark

Indlæser kort

Relaterede annoncer i Randers

4 soveværelser lejlighed af 101.0 m² - Hyggeligt opholdsområde

4 værelser lejlighed på 101m²

Søren Møllers Gade 42, 8900 Randers C, Denmark

6.997 kr / måned

4 soveværelser lejlighed af 119.0 m² - Hyggeligt opholdsområde

4 værelser lejlighed på 119m²

8900, Denmark

7.575 kr / måned

4 soveværelser lejlighed af 120.0 m² - Hyggeligt opholdsområde

4 værelser lejlighed på 120m²

Skolevej, 8900 Randers C, Denmark

7.619 kr / måned

Populære boligsøgninger