Oprettet i dag

2 værelser lejlighed på 85m² i København

Østerbrogade 114, 2100 København Ø, Denmark

12.466 kr / måned

Lejeperiode: Ubegrænset
Tilgængelig fra: Så hurtigt som muligt

Østerbrogade 114-116

Ejendommen på Østerbrogade er opført i 1902 og smukt vedligeholdt samt renoveret gennem årene. Ejendommen er på 4.023 m2 og alle lejere har adgang stor fælles og aflåst gård.BoligerneDer er 15 fantastiske herskabslejeboliger, som varierer i størrelsen fra 85 – 288 m2. Boligerne er rummelige med højt til loftet, stukkatur, store småsprossede vinduespartier og franske døre. Der er kælderrum til hvert lejemål, og alle boliger renoveres før en genudlejning. Det er ikke tilladt at holde husdyr i ejendommen.OmrådetØstbanegade ligger meget centralt i forhold til offentlig transport. Blot 300 meter fra Svanemølle station også med mange buslinjer. Derudover ligger den nye Københavnske Metro (Cityringen) tæt på ejendommen. Området er præget af mange ambassader og konsulater og derfor roligt og hyggeligt. Tæt på gode indkøbsmuligheder.

Boligtype

lejlighed

Værelser

2

Størrelse

85 m²

Pris

12.466 kr

Lejeperiode

Ubegrænset

Tilgængelig fra

Så hurtigt som muligt

Havn

Ja

Pris pr. m²

147 kr

Kort

Boligannoncen ligger på Østerbrogade 114, 2100 København Ø, Denmark

Indlæser kort

Relaterede annoncer i København

1 soveværelse lejlighed af 58.0 m² - Hyggeligt opholdsområde

1 værelse lejlighed på 58m²

Pladehals Allé 5, 2450 København SV, Denmark

10.000 kr / måned

Ny
1 soveværelse lejlighed af 69.0 m² - Hyggeligt opholdsområde

1 værelse lejlighed på 69m²

Pladehals Allé 35, 2450 København SV, Denmark

10.058 kr / måned

3 soveværelser lejlighed af 67.0 m² - Hyggeligt opholdsområde

3 værelser lejlighed på 67m²

Frederiksgårds Allé 20, 2720 Vanløse, Denmark

10.084 kr / måned

Populære boligsøgninger