Oprettet i dag

4 værelser lejlighed på 104m² i København

Kristineberg 5, 2100 København Ø, Denmark

14.900 kr / måned

Lejeperiode: Ubegrænset
Tilgængelig fra: Så hurtigt som muligt

Omøgade 8-10/Kristineberg 5-7

Ejendommen er beliggende i Ø-gade kvarteret på Østerbro, blot få gader fra indkøbsmuligheder, cafémiljø og Fælledparken. Ca. 700 meter fra Metroen ved Vibenhus Runddel og ca. 550 meter fra Ryparken S-togs station. Ejendommen, der tidligere var erhverv, er i 5 etager, og består af 42 boliger med et nyrenoveret grønt fælles gårdanlæg. Lejligheden har egen altan mod gård og spansk altan mod gaden. Alle lejligheder er indrettet med kvalitetsmaterialer, . matlakeret gulve i lys ask, modegråt køkken fra Invita med alle hårde hvidevarer fra Siemens. Rummeligt badeværelse med lækre lyse fliser, bruseniche, håndklædevarmer og vaskesøjle. Alle lejligheder indrettes med gode muligheder for opbevaring samt integreret stue og køkken alrum, som skaber en lys og hyggelig atmosfære.

Boligtype

lejlighed

Værelser

4

Størrelse

104 m²

Pris

14.900 kr

Pris pr. m²

143 kr

Kort

Boligannoncen ligger på Kristineberg 5, 2100 København Ø, Denmark

Indlæser kort

Relaterede annoncer i København

5 soveværelser lejlighed af 68.21 m² - Hyggeligt opholdsområde

5 værelser lejlighed på 68m²

Kronprinsensgade 18, 1114 København K, Denmark

11.933 kr / måned

3 soveværelser lejlighed af 67.0 m² - Hyggeligt opholdsområde

3 værelser lejlighed på 67m²

Vanløse Allé 19, 2720 Vanløse, Denmark

11.960 kr / måned

3 soveværelser lejlighed af 80.0 m² - Hyggeligt opholdsområde

3 værelser lejlighed på 80m²

Mosedalvej 9, 2500 Valby, Denmark

12.000 kr / måned

Populære boligsøgninger