2 værelser lejlighed på 69m² i København

Kongelundsvej, 2300 København S, Denmark

11.750 kr / måned

Lejeperiode: Ubegrænset
Tilgængelig fra: Så hurtigt som muligt

Møbleret 2-værelses med altan og privat parkering på Amager

På Kongelundsvej udbydes denne lyse og veldisponerede 2-værelses lejlighed på 69 m² beliggende i et roligt og tilbagetrukket område. Lejligheden er fuldt møbleret og indeholder . seng, sofa, spiseplads og opbevaringsmøbler – klar til indflytning uden besvær. Stuen har et behageligt lysindfald og direkte udgang til altan med kig til rolige omgivelser. Køkkenet er praktisk indrettet, soveværelset har en god størrelse, og badeværelset er funktionelt og velholdt. Ejendommen byder på en privat fælles gård, der giver ekstra ro og privatliv, samt fællesvaskeri. Der medfølger privat parkering, hvilket er en markant fordel i området. Her får du en indflytningsklar bolig i et meget roligt kvarter med nem adgang til indkøb, offentlig transport og grønne områder. Lejeperiode: 2 år Estimeret forbrug: Estimeret aconto vandforbrug: Tilmeldes direkte Estimeret aconto varmeforbrug: 800 kr. El-forbrug: Tilmeldes direkte Internet: Tilmeldes direkte Indflytningspris: 3 måneders husleje + første måneds leje inkl. forbrug = 47.800 kr.

Boligtype

lejlighed

Værelser

2

Størrelse

69 m²

Pris

11.750 kr

Pris pr. m²

170 kr

Kort

Boligannoncen ligger på Kongelundsvej, 2300 København S, Denmark

Indlæser kort

Relaterede annoncer i København

3 soveværelser lejlighed af 54.07 m² - Hyggeligt opholdsområde

3 værelser lejlighed på 54m²

Alliancevej 14, 2450 København SV, Denmark

9.482 kr / måned

2 soveværelser lejlighed af 58.0 m² - Hyggeligt opholdsområde

2 værelser lejlighed på 58m²

Dybendalsvej 25, 2720 Vanløse, Denmark

9.483 kr / måned

3 soveværelser lejlighed af 63.0 m² - Hyggeligt opholdsområde

3 værelser lejlighed på 63m²

Jernbane Allé 5A, 2720 Vanløse, Denmark

9.511 kr / måned

Populære boligsøgninger