2 værelser lejlighed på 60m² i Aalborg

Himmerlandsgade 21, 9000 Aalborg, Denmark

4.995 kr / måned

Lejeperiode: Ubegrænset
Tilgængelig fra: 01-05-2026

Lys og rummelig 2-værelses lejlighed i Øgaden

Velkommen til denne lyse og charmerende 2-værelses lejlighed på 60 kvm, beliggende i det populære Øgaden-kvarter i Aalborg. Lejligheden er ideel til både singler og par, der ønsker en central beliggenhed kombineret med rolige omgivelser.Boligen byder på en stor og rummelig stue med et dejligt lysindfald samt et godt soveværelse med plads til både seng og opbevaring. Det flotte køkken er funktionelt indrettet og kan blive udstyret med opvaskemaskine for en pris på 200 kr. ekstra om månden. Badeværelset fremstår pænt og velholdt.Til ejendommen hører et hyggeligt fælles gårdanlæg med grønne områder, cykelparkering og god plads til at nyde sommeren – herunder mulighed for grill. Der er desuden gode parkeringsmuligheder lige foran ejendommen.I kælderen findes et fælles, aflåst vaskeri, som er inkluderet i huslejen – nemt og bekymringsfrit.Om området Øgaden er et attraktivt og centralt område i Aalborg med kort afstand til både midtbyen, indkøb, offentlig transport og grønne områder som Østre Anlæg. Her får du det bedste af begge verdener: byliv tæt på, men stadig en rolig og behagelig atmosfære.Kort sagt: En skøn lejlighed med en rigtig god beliggenhed – klar til at danne rammen om dit næste hjem.

Boligtype

lejlighed

Værelser

2

Størrelse

60 m²

Pris

4.995 kr

Lejeperiode

Ubegrænset

Tilgængelig fra

01-05-2026

Pris pr. m²

83 kr

Kort

Boligannoncen ligger på Himmerlandsgade 21, 9000 Aalborg, Denmark

Indlæser kort

Relaterede annoncer i Aalborg

2 soveværelser lejlighed af 50.0 m² - Hyggeligt opholdsområde

2 værelser lejlighed på 50m²

9000, Denmark

3.998 kr / måned

1 soveværelse lejlighed af 50.0 m² - Hyggeligt opholdsområde

1 værelse lejlighed på 50m²

Rendsburggade 10D, 9000 Aalborg, Denmark

4.002 kr / måned

2 soveværelser lejlighed af 51.0 m² - Hyggeligt opholdsområde

2 værelser lejlighed på 51m²

Ryesgade 5B, 9000 Aalborg, Denmark

4.008 kr / måned

Populære boligsøgninger