2 værelser lejlighed på 61m² i Odense

Filosofhaven 7, 5000 Odense C, Denmark

7.929 kr / måned

Lejeperiode: Ubegrænset
Tilgængelig fra: 01-04-2025

Lys og indbydende 2 værelses i Odense C udlejes!

Drømmer du om at bo centralt med alt lige uden for døren? Så er denne skønne lejlighed i Filosofhaven måske noget for dig.Lejligheden byder på et funktionelt køkken med adgang til den store opholdsstue, hvor der er plads til at samle familien. Herfra er der adgang til et fint størrelse værrelse. Fra stuen og værelset er der adgang til badeværelet. Lejligheden er udstyret med fuld hårde hvidevarepakke, herunder en kombineret vaskemaskine og tørretumbler.Ejendommen råder over en fælles parkeringsplads til beboerne, som frit kan benyttes uden beregning og der er mulighed for, at få tildelt et ekstra gæste-parkeringskort, hvis man har behov for dette. Der er i opgang 6 og 20 elevator.Filosofhaven ligger i gåafstand til både Odense Banegård, gågaden, caféer, supermarkeder og grønne områder som Munke Mose og Eventyrhaven. Her bor du med kort afstand til universitetet, havnen og byens kulturelle tilbud, samtidig i et roligt og trygt område med fælles gårdhave og cykelparkering.Der vil i forbindelse med anmodning om leje af lejligheden, blive fortaget en kreditvurdering af kommende lejer ved anvendelse af CPR-nummer.Vand er en del af lejen, varme betales aconto og el betales direkte til forsyningsselskabet.OBS! Billederne og plantegning er ikke fra den specifikke lejlighed.   

Boligtype

lejlighed

Værelser

2

Størrelse

61 m²

Pris

7.929 kr

Lejeperiode

Ubegrænset

Tilgængelig fra

01-04-2025

Pris pr. m²

130 kr

Kort

Boligannoncen ligger på Filosofhaven 7, 5000 Odense C, Denmark

Indlæser kort

Relaterede annoncer i Odense

2 soveværelser lejlighed af 60.0 m² - Hyggeligt opholdsområde

2 værelser lejlighed på 60m²

Ansgargade 28, 5000 Odense C, Denmark

6.365 kr / måned

Ny
2 soveværelser lejlighed af 57.0 m² - Hyggeligt opholdsområde

2 værelser lejlighed på 57m²

Gartnerbyen, 5200 Odense V, Denmark

6.500 kr / måned

3 soveværelser lejlighed af 82.0 m² - Hyggeligt opholdsområde

3 værelser lejlighed på 82m²

Vesterbro, 5000 Odense C, Denmark

6.500 kr / måned

Populære boligsøgninger