2 værelser lejlighed på 87m² i Kolding

Jernbanegade 19C, 6000 Kolding, Denmark

7.045 kr / måned

Lejeperiode: Ubegrænset
Tilgængelig fra: 01-06-2026

Jernbanegade 19C, st. 6000 Kolding – CITY-LEJLIGHED MED FÆLLES TERRASSE

I Jernbanegade, i baghuset mod Koldinghus, udlejes en lys og rummelig 2-værelses lejlighed. Lejligheden har en attraktiv og central placering med kort afstand til gågaden, Koldinghus, IBC, universitetet samt byens faciliteter og butikker.Lejemålet indeholder entré, køkken, soveværelse, stue/spisestue samt badeværelse med vaskemaskine og tørretumbler. Der er desuden adgang til en stor fælles terrasse og mulighed for depotrum. Ønskes parkering, kan parkeringsplads lejes inden for 200 meter fra ejendommen.Husdyr kan godkendes efter aftale.Du kan beregne, om du er berettiget til boligstøtte, på følgende hjemmeside:

Boligtype

lejlighed

Værelser

2

Størrelse

87 m²

Pris

7.045 kr

Lejeperiode

Ubegrænset

Tilgængelig fra

01-06-2026

Terrasse

Ja

Parkeringsplads

Ja

Pris pr. m²

81 kr

Kort

Boligannoncen ligger på Jernbanegade 19C, 6000 Kolding, Denmark

Indlæser kort

Relaterede annoncer i Kolding

2 soveværelser lejlighed af 54.0 m² - Hyggeligt opholdsområde

2 værelser lejlighed på 54m²

Koldingbjerg, 6000 Kolding, Denmark

5.678 kr / måned

2 soveværelser lejlighed af 64.0 m² - Hyggeligt opholdsområde

2 værelser lejlighed på 64m²

Mindevej, 6000 Kolding, Denmark

5.950 kr / måned

3 soveværelser lejlighed af 92.0 m² - Hyggeligt opholdsområde

3 værelser lejlighed på 92m²

unnamed road, 6000 Kolding, Denmark

5.995 kr / måned

Populære boligsøgninger