2 værelser lejlighed på 60m² i Vejle

Haraldsgade, 7100 Vejle, Denmark

5.644 kr / måned

Lejeperiode: Ubegrænset
Tilgængelig fra: 15-05-2026

hyggelig 2 værelses lejlighed med parkering

Lejligheden fremstår lys og flot renoveret med bøgeparket gulve i stue og soveværelse. Lyst køkken med bøg køkkeninventar samt lille spiseplads. Badeværelse er med hvide fliser på vægge og grå fliser på gulv samt glasskillevæg til bruserum. Husdyr ikke tilladt. Ejendommen, som er opført i 1920 og løbende moderniseret, er beliggende i Vejle Vestby nær centrum. Ejendommen er en del af en boligkarré bestående af 143 lejligheder. I kælderen er der fælles vaskeri, tørrerum og cykelrum. Til hver lejlighed er der ligeledes et pulterum. Tilhørende ejendommen er der en stor asfalteret gård med parkeringspladser, cykelskure og legeplads.

Boligtype

lejlighed

Værelser

2

Størrelse

60 m²

Pris

5.644 kr

Lejeperiode

Ubegrænset

Tilgængelig fra

15-05-2026

Parkeringsplads

Ja

Pris pr. m²

94 kr

Kort

Boligannoncen ligger på Haraldsgade, 7100 Vejle, Denmark

Indlæser kort

Relaterede annoncer i Vejle

2 soveværelser lejlighed af 56.0 m² - Hyggeligt opholdsområde

2 værelser lejlighed på 56m²

Grejsdalsvej, 7100 Vejle, Denmark

4.700 kr / måned

Ny
2 soveværelser lejlighed af 60.0 m² - Hyggeligt opholdsområde

2 værelser lejlighed på 60m²

Odinsgade 49, 7100 Vejle, Denmark

4.955 kr / måned

2 soveværelser lejlighed af 42.0 m² - Hyggeligt opholdsområde

2 værelser lejlighed på 42m²

Bleggaardsgade, 7100 Vejle, Denmark

5.195 kr / måned

Populære boligsøgninger