Oprettet i dag

3 værelser lejlighed på 84m² i København

Axel Heides Gade 24, 2300 København S, Denmark

15.760 kr / måned

Lejeperiode: Ubegrænset
Tilgængelig fra: 14-01-2014

Hekla Husene

Moderne lys bolig i nyere ejendom. Boligen består af kombineret stue og køkken med integrerede hårde hvidevarer. Derudover 2 rummelige værelser. Flot, lyst badeværelse med bruseniche, vaskemaskine og tørretumbler. Udefra er Hekla Husene et markant, kontrastfyldt byggeri med hvide facader brudt af zinkkarnapper og rækværk på altaner. Væk fra haven er byggeriet robust og umiddelbart lukket for indkig. Havemuren lukker af ud mod Artillerivej og skaber en sikker, lukket have, hvor selv de mindste kan løbe omkring.Hekla Husene ligger i Havnestad Syd tæt på Amager Fælleds imponerende store, grønne områder, som flere af boligerne har udsigt over. Gåafstand til havnen med gang- og cykelbro til Fisketorvet og Havneholmen på den anden side.

Boligtype

lejlighed

Værelser

3

Størrelse

84 m²

Pris

15.760 kr

Lejeperiode

Ubegrænset

Tilgængelig fra

14-01-2014

Altan

Ja

Have

Ja

Havn

Ja

Pris pr. m²

188 kr

Kort

Boligannoncen ligger på Axel Heides Gade 24, 2300 København S, Denmark

Indlæser kort

Relaterede annoncer i København

2 soveværelser lejlighed af 69.0 m² - Hyggeligt opholdsområde

2 værelser lejlighed på 69m²

Pladehals Allé 38, 2450 København SV, Denmark

12.669 kr / måned

Ny
2 soveværelser lejlighed af 89.0 m² - Hyggeligt opholdsområde

2 værelser lejlighed på 89m²

Pladehals Allé 19, 2450 København SV, Denmark

12.669 kr / måned

2 soveværelser lejlighed af 86.0 m² - Hyggeligt opholdsområde

2 værelser lejlighed på 86m²

Krimsvej 23, 2300 København S, Denmark

12.681 kr / måned

Populære boligsøgninger