2 værelser lejlighed på 62m² i København

Artillerivej 104, 2300 København S, Denmark

12.357 kr / måned

Lejeperiode: Ubegrænset
Tilgængelig fra: 31-10-2014

Hekla Husene

Dejlig 2-værelses bolig i den eftertragtede ejendom Hekla Husene. Boligen består af stue i forbindlese med åbent køkken og dertil soveværelse. Boligen overtages istandsat. Udefra er Hekla Husene et markant, kontrastfyldt byggeri med hvide facader brudt af zinkkarnapper og rækværk på altaner. Væk fra haven er byggeriet robust og umiddelbart lukket for indkig. Havemuren lukker af ud mod Artillerivej og skaber en sikker, lukket have, hvor selv de mindste kan løbe omkring.Hekla Husene ligger i Havnestad Syd tæt på Amager Fælleds imponerende store, grønne områder, som flere af boligerne har udsigt over. Gåafstand til havnen med gang- og cykelbro til Fisketorvet og Havneholmen på den anden side.

Boligtype

lejlighed

Værelser

2

Størrelse

62 m²

Pris

12.357 kr

Lejeperiode

Ubegrænset

Tilgængelig fra

31-10-2014

Altan

Ja

Have

Ja

Havn

Ja

Pris pr. m²

199 kr

Kort

Boligannoncen ligger på Artillerivej 104, 2300 København S, Denmark

Indlæser kort

Relaterede annoncer i København

3 soveværelser lejlighed af 66.0 m² - Hyggeligt opholdsområde

3 værelser lejlighed på 66m²

Bogholder Allé 77, 2720 Vanløse, Denmark

9.892 kr / måned

Ny
1 soveværelse lejlighed af 69.0 m² - Hyggeligt opholdsområde

1 værelse lejlighed på 69m²

Pladehals Allé 45, 2450 København SV, Denmark

9.900 kr / måned

1 værelse lejlighed på 69m²

Vasbygade 31, 2450 København SV, Denmark

9.900 kr / måned

Populære boligsøgninger