2 værelser lejlighed på 64m² i Aarhus

Guldsmedgade 23D, 8000 Aarhus C, Denmark

10.500 kr / måned

Lejeperiode: Ubegrænset
Tilgængelig fra: Så hurtigt som muligt

Guldsmedgade 23 D, st. th.

Det er nu muligt at leje et indbydende og velindrettet lejemål med en yderst attraktiv placering midt på den eftertragtede og stemningsfulde Guldsmedgade – en af byens mest centrale og populære adresser.Her får I en flot og indbydende lejlighed, hvor I bydes velkommen i en rummelig entré, der leder jer videre ind i det store, lyse køkkenalrum. Køkkenet fremstår moderne med stilrene, hvide grebsfrie elementer, som giver rummet et elegant og roligt udtryk.Badeværelset er rummeligt og velindrettet med separat bruseniche, væghængt toilet og god opbevaringsplads. Hertil får I et regulært og velproportioneret værelse, der nemt kan indrettes efter behov.Fra det skønne køkkenalrum er der direkte udgang til det hyggelige fælles gårdmiljø, som deles med ejendommens øvrige beboere – et perfekt sted at nyde rolige stunder udendørs.Der vil i forbindelse med anmodning om leje af boligen, blive fortaget en kreditvurdering af kommende lejer ved anvendelse af CPR-nummer. Det er ikke tilladt at være registreret i RKI, hvis man vil leje en bolig.OBS! Billederne er ikke fra den specifikke bolig.

Boligtype

lejlighed

Værelser

2

Størrelse

64 m²

Pris

10.500 kr

Lejeperiode

Ubegrænset

Tilgængelig fra

Så hurtigt som muligt

Pris pr. m²

164 kr

Kort

Boligannoncen ligger på Guldsmedgade 23D, 8000 Aarhus C, Denmark

Indlæser kort

Relaterede annoncer i Aarhus

2 soveværelser lejlighed af 61.0 m² - Hyggeligt opholdsområde

2 værelser lejlighed på 61m²

Doris Kæraas Gade 10, 8240 Risskov, Denmark

8.400 kr / måned

2 soveværelser lejlighed af 50.0 m² - Hyggeligt opholdsområde

2 værelser lejlighed på 50m²

Kongevellen 7, 8240 Risskov, Denmark

8.400 kr / måned

2 soveværelser lejlighed af 75.0 m² - Hyggeligt opholdsområde

2 værelser lejlighed på 75m²

J.P. Larsens Vej 112, 8220 Brabrand, Denmark

8.406 kr / måned

Populære boligsøgninger