Oprettet i dag

2 værelser lejlighed på 69m² i Odense

Gartnerbyen 110, 5200 Odense V, Denmark

8.354 kr / måned

Lejeperiode: Ubegrænset
Tilgængelig fra: Så hurtigt som muligt

Gartnerbyen 104-116

EjendommenHele ejendommen er opført efter PFA’s seniorboligstandard og målrettet dig over 55 uden hjemmeboende børn. I hjertet af Gartnerbyen ligger PFA’s seniorvenlige ejendom med 86 boliger – fordelt på 2- til 3-værelses lejligheder fra 68 til 95 m². Boligerne er indrettet med elevator, videodørtelefon og niveaufri adgang, så hverdagen bliver nem og fleksibel. Som beboer i Gartnerbyen får du en velfungerende infrastruktur tæt på ringveje, motorvej E20, Odense Banegård, centrum og den nye letbane, hvor Gartnerbyen har sit eget stop. Her er et aktivt fællesskab og adgang til fælleshus med orangeri, stort fælleskøkken, gæsteværelser og værksted – og samtidig mulighed for at trække sig tilbage, når du har brug for det. Området byder på grønne omgivelser og et butikstorv med alt fra dagligvarer til små butikker. Natur, skov og letbane ligger lige om hjørnet, og få kilometer væk finder du Odenses centrum med caféer, kultur og byliv. Gartnerbyen er bygget efter PFA's seniorboligstandard, hvilket blandt andet betyder, at der er elevator i etageejendomme, god belysning, dørtelefon med video og lave eller ingen dørtrin indvendigt i boligen.

Boligtype

lejlighed

Værelser

2

Størrelse

69 m²

Pris

8.354 kr

Lejeperiode

Ubegrænset

Tilgængelig fra

Så hurtigt som muligt

Elevator

Ja

Pris pr. m²

121 kr

Kort

Boligannoncen ligger på Gartnerbyen 110, 5200 Odense V, Denmark

Indlæser kort

Relaterede annoncer i Odense

2 soveværelser lejlighed af 68.0 m² - Hyggeligt opholdsområde

2 værelser lejlighed på 68m²

Astrupvej, 5000 Odense C, Denmark

6.700 kr / måned

2 soveværelser lejlighed af 69.0 m² - Hyggeligt opholdsområde

2 værelser lejlighed på 69m²

Astrupvej, 5000 Odense C, Denmark

6.700 kr / måned

2 værelser lejlighed på 69m²

Astrupvej, 5000 Odense C, Denmark

6.700 kr / måned

Populære boligsøgninger