4 værelser lejlighed på 119m² i København

Sluseholmen 1C, 2450 København SV, Denmark

19.050 kr / måned

Lejeperiode: Ubegrænset
Tilgængelig fra: 15-08-2026

Ettas Plads

Velkommen til Ettas Plads – det nye byliv ved Sluseholmen Et eksklusivt boligprojekt, hvor moderne arkitektur kombineres med et nærmiljø, hvor alle nødvendigheder findes. Ettas Plads er indrettet med 1-4 værelses lejligheder, som spænder fra 44 til 119 m2 – der findes med andre ord en lejlighed til enhver. Bo ved Sluseholmens kanaler – midt i byen Ettas Plads er beliggende i et af Københavns mest attraktive og dynamiske områder, direkte ved kanalerne i det nye Sydhavnen. Her bor du omgivet af vand, grønne opholdsarealer og maritime stemninger, der inviterer til både afslapning og aktivitet. Området byder på caféer, restauranter, specialbutikker og havnebad – alt sammen i gåafstand. Samtidig har du nem adgang til både Indre By, Vesterbro og resten af København via cykel, metro og offentlig transport. Boliger med lys og luft Ettas Plads er en kombination af boliger, der varierer i størrelse og indretning, så der er plads til young professionals, singler, par og familier – alle moderne og veldisponerede lejligheder. Alle boliger er designet med fokus på kvalitet, funktionalitet og æstetik – med store vinduespartier, der lukker dagslyset ind. De fleste lejligheder har private altaner eller terrasser, hvorfra du kan nyde solen, den maritime stemning og/eller de hyggelige gårdmiljø, som ejendommen tilbyder.

Boligtype

lejlighed

Værelser

4

Størrelse

119 m²

Pris

19.050 kr

Lejeperiode

Ubegrænset

Tilgængelig fra

15-08-2026

Terrasse

Ja

Altan

Ja

Havn

Ja

Pris pr. m²

160 kr

Kort

Boligannoncen ligger på Sluseholmen 1C, 2450 København SV, Denmark

Indlæser kort

Relaterede annoncer i København

Ny
3 soveværelser lejlighed af 81.0 m² - Hyggeligt opholdsområde

3 værelser lejlighed på 81m²

Carl Jacobsens Vej 19S, 2500 Valby, Denmark

15.241 kr / måned

3 soveværelser lejlighed af 90.0 m² - Hyggeligt opholdsområde

3 værelser lejlighed på 90m²

Pladehals Allé 18, 2450 København SV, Denmark

15.258 kr / måned

Ny
3 soveværelser lejlighed af 97.0 m² - Hyggeligt opholdsområde

3 værelser lejlighed på 97m²

Carl Jacobsens Vej 19Z, 2500 Valby, Denmark

15.267 kr / måned

Populære boligsøgninger