Oprettet i dag

2 værelser lejlighed på 45m² i København

Søborghus Park 14, 2860 Søborg, Denmark

6.938 kr / måned

Lejeperiode: Ubegrænset
Tilgængelig fra: Så hurtigt som muligt

Ejendoms-Aktieselskabet Søborg Huse

Ejendommen er opført i 2 bygninger som etageboligbebyggelse. En bygning på 6 etager med butikserhverv i stueetagen og en bygning på 4 etager. I gårdrummet er der opført en garagebebyggelse med 28 garager. Ejendommen er opført på betonfundament og indrettet med kælder, hvor der forefindes varmecentral, fælles vaskerier og tørrerum, beboerlokale, gangareal samt opbevaringsrum til vicevært og lejerne. Facader fremstår i rødt, blankt murværk med udvendige altaner til havesiden og en fransk altan til gadesiden. Til havesiden er der indrettet grønt gårdrum med . en legeplads ligesom der er parkeringsmulighed.

Boligtype

lejlighed

Værelser

2

Størrelse

45 m²

Pris

6.938 kr

Pris pr. m²

154 kr

Kort

Boligannoncen ligger på Søborghus Park 14, 2860 Søborg, Denmark

Indlæser kort

Relaterede annoncer i København

2 soveværelser lejlighed af 53.0 m² - Hyggeligt opholdsområde

2 værelser lejlighed på 53m²

Skjulhøj Allé 74, 2720 Vanløse, Denmark

5.811 kr / måned

Ny
Eksempelbillede

2 værelser lejlighed på 81m²

Istedgade 142, 1650 København V, Denmark

5.860 kr / måned

Ny
2 soveværelser lejlighed af 58.0 m² - Hyggeligt opholdsområde

2 værelser lejlighed på 58m²

Gammel Jernbanevej 15, 2500 Valby, Denmark

6.004 kr / måned

Populære boligsøgninger