Oprettet for 3 dage siden
Christiansgade 28, 9000 Aalborg, Denmark
5.500 kr / måned
Velkommen til en lejlighed og et område, der i den grad føles som et hjem!Her får du en hyggelig og velindrettet lejlighed på 42 m², som byder på en god planløsning med mange indretningsmuligheder. Boligen er ideel til eksempelvis studerende, par eller en enlig lejer, der ønsker en centralt beliggende bolig i Aalborg.Lejligheden fremstår praktisk indrettet med en god udnyttelse af kvadratmeterne. Køkkenet er udstyret med komfur, køleskab og emhætte, så du har de nødvendige faciliteter til hverdagen.I ejendommen er der fælles vaskeri i kælderen. Derudover har ejendommen et fælles gårdmiljø, hvor beboerne kan opholde sig, samt cykelparkering. Til lejligheden hører desuden et depotrum i kælderen, som giver ekstra opbevaringsplads.Boligens fordele: Budgetvenlig Depotrum i kælderen Fælles vaskeri i ejendommen Fælles gårdmiljø Cykelparkering Om området:Christiansgade er centralt beliggende i Aalborg med kort afstand til indkøb, offentlig transport og byens mange tilbud. Her bor du tæt på både Aalborg centrum, uddannelsesinstitutioner og grønne områder, hvilket gør boligen attraktiv for studerende og andre, der ønsker en bolig tæt på det hele.Kort sagt: En bolig i top-klasse i et lækkert område.
Velkommen til en lejlighed og et område, der i den grad føles som et hjem!Her får du en hyggelig og velindrettet lejlighed på 42 m², som byder på en god planløsning med mange indretningsmuligheder. Boligen er ideel til eksempelvis studerende, par eller en enlig lejer, der ønsker en centralt beliggende bolig i Aalborg.Lejligheden fremstår praktisk indrettet med en god udnyttelse af kvadratmeterne. Køkkenet er udstyret med komfur, køleskab og emhætte, så du har de nødvendige faciliteter til hverdagen.I ejendommen er der fælles vaskeri i kælderen. Derudover har ejendommen et fælles gårdmiljø, hvor beboerne kan opholde sig, samt cykelparkering.
Til lejligheden hører desuden et depotrum i kælderen, som giver ekstra opbevaringsplads.Boligens fordele: Budgetvenlig Depotrum i kælderen Fælles vaskeri i ejendommen Fælles gårdmiljø Cykelparkering Om området:Christiansgade er centralt beliggende i Aalborg med kort afstand til indkøb, offentlig transport og byens mange tilbud. Her bor du tæt på både Aalborg centrum, uddannelsesinstitutioner og grønne områder, hvilket gør boligen attraktiv for studerende og andre, der ønsker en bolig tæt på det hele.Kort sagt: En bolig i top-klasse i et lækkert område.
Boligtype
lejlighed
Værelser
2
Størrelse
42 m²
Pris
5.500 kr
Lejeperiode
Ubegrænset
Tilgængelig fra
01-06-2026
Pris pr. m²
131 kr
Boligannoncen ligger på Christiansgade 28, 9000 Aalborg, Denmark
Indlæser kort
Relaterede annoncer i Aalborg