5 værelser lejlighed på 59m² i København

Kronprinsensgade 18, 1114 København K, Denmark

10.391 kr / måned

Lejeperiode: Ubegrænset
Tilgængelig fra: 01-07-2026

Beautiful double bedroom near Copenhagen University

To enhance the community aspect of our properties, we are now only accepting students who have previously lived in a shared apartment and can provide a landlord reference letter as proof. Rental period for this listing is between 3 - 24 months

Boligtype

lejlighed

Værelser

5

Størrelse

59 m²

Pris

10.391 kr

Lejeperiode

Ubegrænset

Tilgængelig fra

01-07-2026

Pris pr. m²

176 kr

Kort

Boligannoncen ligger på Kronprinsensgade 18, 1114 København K, Denmark

Indlæser kort

Relaterede annoncer i København

Ny
5 soveværelser lejlighed af 150.0 m² - Hyggeligt opholdsområde

5 værelser lejlighed på 150m²

Sankt Jakobs Plads 3, 2100 København Ø, Denmark

8.802 kr / måned

6 soveværelser lejlighed af 52.88 m² - Hyggeligt opholdsområde

6 værelser lejlighed på 53m²

Vester Voldgade 8, 1552 København V, Denmark

9.274 kr / måned

4 soveværelser lejlighed af 55.0 m² - Hyggeligt opholdsområde

4 værelser lejlighed på 55m²

Margretheholmsvej 40, 1432 København K, Denmark

9.645 kr / måned

Populære boligsøgninger