2 værelser lejlighed på 88m² i København

Krimsvej 11F, 2300 København S, Denmark

28.343 kr / måned

Lejeperiode: Ubegrænset
Tilgængelig fra: 31-08-2014

Amager Strandpark Ask

Tlf. nr.: Lejlighederne har en rummelig entré med indbygget skab, lyst spisekøkken med hårde hvidevarer og badeværelse med vaskemaskine og tørretumbler. Depotrum forefindes enten i lejlighed eller kælder. Lejlighederne har terrasse eller altan. Strandpark Amager består af to ejendomme Ask og Birk og indeholder 184 lejligheder i høj kvalitet og består af to punkthuse på 14 og 15 etager kombineret med tre bygninger på mellem to og fem etager.Du har alting lige ved hånden: Vand, strand, natur, sport og kultur. Du er tæt skoler, institutioner, metro, city, Øresundsbroen, lufthavnen, hyggelige caféer og take aways. De daglige indkøb klares nemt på Amager Strandvej, på Amagerbrogade eller i Danmarks største shopping-mekka Fields.Aconto er fastsat ud fra forrige lejers forbrug. Der tages forbehold for fejl og evt. lejereguleringer.Der vil blive indhentet oplysninger hos RKI, og er man registeret hos RKI, vil man ikke kunne leje boligen.

Boligtype

lejlighed

Værelser

2

Størrelse

88 m²

Pris

28.343 kr

Lejeperiode

Ubegrænset

Tilgængelig fra

31-08-2014

Terrasse

Ja

Altan

Ja

Havn

Ja

Pris pr. m²

322 kr

Kort

Boligannoncen ligger på Krimsvej 11F, 2300 København S, Denmark

Indlæser kort

Relaterede annoncer i København

3 soveværelser lejlighed af 98.0 m² - Hyggeligt opholdsområde

3 værelser lejlighed på 98m²

Bohlendachvej 2A, 1437 København K, Denmark

22.900 kr / måned

1 soveværelse lejlighed af 97.0 m² - Hyggeligt opholdsområde

1 værelse lejlighed på 97m²

Fredericiagade 11, 1310 København K, Denmark

23.000 kr / måned

3 soveværelser lejlighed af 105.0 m² - Hyggeligt opholdsområde

3 værelser lejlighed på 105m²

Constantin Hansens Gade 25, 1799 København V, Denmark

23.000 kr / måned

Populære boligsøgninger