Oprettet i dag

5 værelser lejlighed på 119m² i Jægersborg

Bernstorffsvej 142, 2900 Hellerup, Denmark

17.215 kr / måned

Lejeperiode: Ubegrænset
Tilgængelig fra: 01-06-2026

A/S Høeghsminde Parkbebyggelse

Ejendommen er opført i 8 enkeltstående bygninger som etageboligbebyggelse, hvoraf 6 bygninger er i 2 etager og 2 bygninger er i 3 etager. Ejendommen er opført på betonfundament og med murede vægge samt saddeltag. Alle bygninger er indrettet med kælder, hvor der forefindes vaskeri, tørrerum, varmecentral, gangareal, opbevaringsrum til vicevært og Lejerne. Facader fremstår i pudset murværk og bygningerne er malet i forskellige farver. De to høje bygninger har udvendige altaner og stuelejlighederne har et lille havestykke.

Boligtype

lejlighed

Værelser

5

Størrelse

119 m²

Pris

17.215 kr

Lejeperiode

Ubegrænset

Tilgængelig fra

01-06-2026

Altan

Ja

Have

Ja

Pris pr. m²

145 kr

Kort

Boligannoncen ligger på Bernstorffsvej 142, 2900 Hellerup, Denmark

Indlæser kort

Relaterede annoncer i Jægersborg

Ny
Eksempelbillede

4 værelser lejlighed på 123m²

Gentoftegade 50, 2820 Gentofte, Denmark

16.291 kr / måned

5 soveværelser lejlighed af 168.0 m² - Hyggeligt opholdsområde

5 værelser lejlighed på 168m²

Ordrupvej 179, 2920 Charlottenlund, Denmark

19.580 kr / måned

Populære boligsøgninger