3 værelser lejlighed på 86m² i Roskilde

Ved Ringen 17, 4000 Roskilde, Denmark

13.550 kr / måned

Lejeperiode: Ubegrænset
Tilgængelig fra: Så hurtigt som muligt

3 værelses med god planløsning i Roskilde

Nu udbydes en attraktiv og velindrettet 3-værelses lejebolig i Ringparkhuset – ideel til parret, den lille familie eller dem, der ønsker ekstra plads til hjemmekontor.Lejligheden byder på en gennemtænkt planløsning med to gode soveværelser og et lyst opholdsrum i åben forbindelse med køkkenet. De store vinduespartier giver et skønt lysindfald og skaber en rummelig og indbydende atmosfære. Køkkenet fremstår moderne og funktionelt med kvalitetsmaterialer og integrerede hårde hvidevarer.Boligen indeholder desuden:Rummeligt badeværelse med bruseniche og vaskefaciliteterEntré med gode opbevaringsmulighederAltanElevator i ejendommenAdgang til fællesfaciliteter og grønt gårdmiljøRingparkhuset har en attraktiv beliggenhed tæt på indkøb, offentlig transport og uddannelsesinstitutioner. Der er kort afstand til Roskilde Station og bymidten, hvilket gør boligen oplagt for både pendlere og studerende.Her får du en moderne lejebolig med komfort og central beliggenhed i Roskilde.

Boligtype

lejlighed

Værelser

3

Størrelse

86 m²

Pris

13.550 kr

Pris pr. m²

158 kr

Kort

Boligannoncen ligger på Ved Ringen 17, 4000 Roskilde, Denmark

Indlæser kort

Relaterede annoncer i Roskilde

Ny
3 soveværelser lejlighed af 83.0 m² - Hyggeligt opholdsområde

3 værelser lejlighed på 83m²

Vestre Kirkevej 2C, 4000 Roskilde, Denmark

10.861 kr / måned

Ny
3 soveværelser lejlighed af 87.0 m² - Hyggeligt opholdsområde

3 værelser lejlighed på 87m²

Vestre Kirkevej 2E, 4000 Roskilde, Denmark

11.049 kr / måned

2 soveværelser lejlighed af 62.0 m² - Hyggeligt opholdsområde

2 værelser lejlighed på 62m²

Pulsen 87, 4000 Roskilde, Denmark

11.295 kr / måned

Populære boligsøgninger