3 rooms apartment of 73m² in Aalborg

Ryesgade 5B, 9000 Aalborg, Denmark

7.850 kr / month

Rental period: Unlimited
Available from: 14-11-2025

Spændende 3-værelses lejlighed i 2 plan beliggende i det eftertragtede Vestby

Skøn 3-værelses lejlighed med altan på Ryesgade, 9000 Aalborg. Denne charmerende lejlighed ligger i gåafstand til den idylliske lystbådehavn, et spændende streetfood-marked, Vestre Fjordpark og det populære friluftsbad. Området byder også på mange gode indkøbsmuligheder og ligger kun en kort afstand fra Aalborg centrum, hvilket giver nem adgang til byens butikker, caféer og kulturelle tilbud. Lejligheden byder indenfor til en lys og rummelig stue med flot trappe op til 1. sal, et pænt badeværelse med separat brus og et moderne køkken med hvidevarer af høj kvalitet. På 1. sal finder du en stor, solrig altan – ideel til afslapning. Her findes også et dejligt og rummeligt værelse samt en repos, der kan bruges som et lille kontor. Soveværelset er udstyret med store, praktiske skabe, der giver god opbevaringsplads. Tilhørende lejemålet er der depotrum og gratis vask i kælderen. Lejligheden overtages nymalet og med nybehandlede gulve.

Property type

apartment

Rooms

3

Size

73 m²

Price

7.850 kr

Rental period

Unlimited

Available from

14-11-2025

Balcony

Yes

Port

Yes

Price per m²

108 kr

Map

The listing is located at Ryesgade 5B, 9000 Aalborg, Denmark

Loading map