Listed today

3 rooms apartment of 88m² in Aalborg

Nerudas Alle 81, 9220 Aalborg Øst, Denmark

9.090 kr / month

Rental period: Unlimited
Available from: 01-06-2026

Sol, udsigt og komfort – 3-værelses lejlighed på 88 m²

Velkommen til denne lyse og indbydende 3-værelses lejlighed på 88 m² på 1. sal på Nerudas Allé. Her får du en bolig, hvor moderne komfort møder hygge og plads til både hverdagsliv og afslapning. Den vestvendte altan inviterer til solrige eftermiddage og aftener – perfekt til en kop kaffe, en god bog eller hyggelige stunder med venner og familie.Lejligheden har en gennemtænkt planløsning med tre værelser, så der er plads til både privatliv og fællesskab. Boligen er indrettet i nordisk stil med hvide vægge, smukke lamelparketgulve i eg og markante sorte vinduesrammer, der skaber en elegant kontrast. Soveværelset har indbygget opbevaringsplads, og der medfølger depotrum, så du altid har ekstra plads til tingene.Boligen leveres med en komplet hvidvarepakke fra Electrolux, inklusiv opvaskemaskine, vaskemaskine og tørretumbler, hvilket gør hverdagen nemmere og mere bekvem.Boligens fordele: Skøn sydvendt altan med sol næsten hele dagen Gulvvarme i alle rum og smukke lamelparketgulve Moderne køkken og badeværelse med fuld hvidvarepakke fra Electrolux Depotrum til opbevaring Mindre hunde op til 15 kg. tilladt efter aftale Lys og rummelig planløsning med to værelser Området – Tranders Høje Tranders Høje er en ny og attraktiv bydel i Aalborg med både lejligheder og rækkehuse, hvor lys, kvalitet og funktionalitet er i fokus. Lejlighederne passer til singler, par og børnefamilier.Området byder på en unik oplevelse med farverige husnavne og en historisk tidslinje, der fortæller om jernalderen – lige fra trappegelænderet til toppen. Lysindfald fra flere sider, hyggelige altaner og nordisk design skaber et hjem, der både er moderne og indbydende. Bebyggelsen byder på fællesfaciliteter såsom fælleshus organeri, derudover er der en masse grønne områder og hyggelige stisystemer, og der er kort afstand til hverdagens nødvendigheder.Her kan du nyde en hyggelig landsbystemning, med plads til børn, voksne og ældre, samt mulighed for hund op til 15 kg.

Property type

apartment

Rooms

3

Size

88 m²

Price

9.090 kr

Rental period

Unlimited

Available from

01-06-2026

Balcony

Yes

Price per m²

103 kr

Map

The listing is located at Nerudas Alle 81, 9220 Aalborg Øst, Denmark

Loading map