Listed today

3 rooms apartment of 86m² in Aalborg

Vesterbro 32, 9000 Aalborg, Denmark

6.995 kr / month

Rental period: Unlimited
Available from: ASAP

Rummelig og delevenlig 3-værelses i hjeret af Aalborg

Velkommen til denne skønne og rummelige lejlighed på 86 m², beliggende på attraktive Vesterbro – midt i byen og tæt på alt, hvad Aalborg har at byde på.Lejligheden fremstår lys, indbydende og med en planløsning, der gør det nemt at indrette sig både praktisk og hyggeligt. De store opholdsrum giver rig mulighed for at etablere både spiseafdeling og en dagligstue, mens de øvrige rum kan tilpasses efter behov – uanset om du ønsker soveværelse, kontor eller gæsteværelse.Boligen byder på et godt køkken med god opbevaringsplads samt opvaskemaskine. Badeværelset er pænt og velholdt med separat bruseniche. De store vinduespartier sikrer et skønt lysindfald i hele lejligheden. Fra stuen er der desuden udgang til en hyggelig altan – perfekt til at nyde en kop kaffe i solen.Boligens fordele: Delevenlig planløsning – ideel til både par, venner eller studerende Central beliggenhed i hjertet af Aalborg Lyse og rummelige opholdsrum med godt naturligt lysindfald Opvaskemaskine i køkkenet for ekstra komfort i hverdagen Lille altan – perfekt til morgenkaffen eller afslapning Attraktiv beliggenhed med både byliv og rolige omgivels Beliggenheden på Vesterbro er ideel for dig, der ønsker at bo centralt med kort afstand til indkøb, caféer, offentlig transport og byens liv– samtidig med, at du har et roligt hjem at trække dig tilbage til.En oplagt lejlighed til dig, der ønsker god plads kombineret med en attraktiv beliggenhed i hjertet af byen.

Property type

apartment

Rooms

3

Size

86 m²

Price

6.995 kr

Rental period

Unlimited

Available from

ASAP

Balcony

Yes

Price per m²

81 kr

Map

The listing is located at Vesterbro 32, 9000 Aalborg, Denmark

Loading map