3 rooms apartment of 78m² in Aalborg

Stengade 10, 9000 Aalborg, Denmark

6.332 kr / month

Rental period: Unlimited
Available from: 30-04-2026

Rigtig flot 3-værelses lejlighed beliggende på Urbansgade

Pæn 3-værelses lejlighed beliggende på Urbansgade, 9000 Aalborg. Denne lejlighed er til dig der nyder alt hvad Aalborg indebærer, men samtidig nyder den gode historie som dette fine kvarter har. Lejligheden er beliggende helt centralt i Aalborg med kort afstand til gågaderne, havnefronten, Reberbansgade med mange take-away muligheder, diverse handlemuligheder samt offentlig transport. Dejlig lys lejlighed som rummer et værelse med indbygget skabe, to dejlige stuer en suite, badeværelse med separat bruseniche og vaskemaskine, et nyere lyst køkken med god skabsplads, opvaskemaskine samt køle-/fryseskab. Lejemålet overtages nymalet og med nybehandlede gulve.

Property type

apartment

Rooms

3

Size

78 m²

Price

6.332 kr

Rental period

Unlimited

Available from

30-04-2026

Port

Yes

Price per m²

81 kr

Map

The listing is located at Stengade 10, 9000 Aalborg, Denmark

Loading map