2 rooms apartment of 60m² in Vejle

Haraldsgade 8, 7100 Vejle, Denmark

5.397 kr / month

Rental period: Unlimited
Available from: 01-07-2026

hyggelig lejlighed med parkering i rolig ejendom

Lejligheden fremstår lys og flot renoveret med lakerede plankegulve i stue og soveværelse. Lyst køkken med bøg køkkeninventar samt lille spiseplads. Badeværelse er med hvide fliser på vægge og grå fliser på gulv samt glasskillevæg til bruserum. Husdyr ikke tilladt. Ejendommen, som er opført i 1920 og løbende moderniseret, er beliggende i Vejle Vestby nær centrum. Ejendommen er en del af en boligkarré bestående af 143 lejligheder. I kælderen er der fælles vaskeri, tørrerum og cykelrum. Til hver lejlighed er der ligeledes et pulterum. Tilhørende ejendommen er der en stor asfalteret gård med parkeringspladser, cykelskure og legeplads.

Property type

apartment

Rooms

2

Size

60 m²

Price

5.397 kr

Rental period

Unlimited

Available from

01-07-2026

Parking

Yes

Price per m²

90 kr

Map

The listing is located at Haraldsgade 8, 7100 Vejle, Denmark

Loading map