3 rooms apartment of 95m² in Copenhagen

Sluseholmen 1B, 2450 København SV, Denmark

17.200 kr / month

Rental period: Unlimited
Available from: 15-08-2026

Ettas Plads

Velkommen til Ettas Plads – det nye byliv ved Sluseholmen Et eksklusivt boligprojekt, hvor moderne arkitektur kombineres med et nærmiljø, hvor alle nødvendigheder findes. Ettas Plads er indrettet med 1-4 værelses lejligheder, som spænder fra 44 til 119 m2 – der findes med andre ord en lejlighed til enhver.De 1-værelses boliger er til young professionals i alderen 18-35 år. Bo ved Sluseholmens kanaler – midt i byen Ettas Plads er beliggende i et af Københavns mest attraktive og dynamiske områder, direkte ved kanalerne i det nye Sydhavnen. Her bor du omgivet af vand, grønne opholdsarealer og maritime stemninger, der inviterer til både afslapning og aktivitet. Området byder på caféer, restauranter, specialbutikker og havnebad – alt sammen i gåafstand. Samtidig har du nem adgang til både Indre By, Vesterbro og resten af København via cykel, metro og offentlig transport. Boliger med lys og luft Ettas Plads er en kombination af boliger, der varierer i størrelse og indretning, så der er plads til young professionals, singler, par og familier – alle moderne og veldisponerede lejligheder. Alle boliger er designet med fokus på kvalitet, funktionalitet og æstetik – med store vinduespartier, der lukker dagslyset ind. De fleste lejligheder har private altaner eller terrasser, hvorfra du kan nyde solen, den maritime stemning og/eller de hyggelige gårdmiljø, som ejendommen tilbyder.

Property type

apartment

Rooms

3

Size

95 m²

Price

17.200 kr

Rental period

Unlimited

Available from

15-08-2026

Terrace

Yes

Balcony

Yes

Port

Yes

Price per m²

181 kr

Map

The listing is located at Sluseholmen 1B, 2450 København SV, Denmark

Loading map