Listed today

4 rooms apartment of 89m² in Kongens Lyngby

Jægersborgvej 68, 2800 Kongens Lyngby, Denmark

12.257 kr / month

Rental period: Unlimited
Available from: 14-05-2020

Ejendomsselskabet Jægersborgvej 68 ApS

Ejendommen er opført i 1930'erne som et gulstensbyggeri centralt beliggende i Lyngby tæt ved Jægersborg Station og motorvejsnettet. Ejendommen ligger i et område med gode indkøbsmuligheder omkring Jægersborg Allé.Ejendommen er et præmieret byggeri bestående af to-, tre- og firerums lejligheder. Der er altan til alle lejlighederne. Til ejendommen hører flere grønne områder, herunder et flot haveanlæg. Der er gode parkeringsfaciliteter forbeholdt beboerne.

Property type

apartment

Rooms

4

Size

89 m²

Price

12.257 kr

Rental period

Unlimited

Available from

14-05-2020

Balcony

Yes

Garden

Yes

Price per m²

138 kr

Map

The listing is located at Jægersborgvej 68, 2800 Kongens Lyngby, Denmark

Loading map