3 rooms apartment of 92m² in Copenhagen

ROAST Coffee - Sydhavn, Flydedokken, 1705 København V, Denmark

15.156 kr / month

Rental period: Unlimited
Available from: ASAP

Belvederehuset

Frederiks Brygge er Københavns nye, levende bykvarter med mulighed for at leje en lejlighed, både hvis du er alene eller hvis I er en lille familie. Her er smukke alléer med store platantræer, brostensbelagte forhaver med beplantede hegn og plantekasser, tagterrasser og grønne gårde mellem lejlighederne.Pladsen er indrettet med legeplads, boldbane, grillpladser, bordtennisborde og udsigtspunkter. Her er der også mulighed for at afholde sommerfest, loppemarked og koncerter – og på træbryggen langs kajen er der plads til din kajak eller jolle.Her er indkøb, skole og daginstitution med både vuggestue og børnehave, og hele kvarteret er forbundet via stisystemer, som gør det sikkert og trygt at færdes for store og små. Det er det ideelle kvarter at leje lejlighed i, hvis drømmeboligen skal ligge tæt på København, men stadig have lys og luft omkring sig.

Property type

apartment

Rooms

3

Size

92 m²

Price

15.156 kr

Price per m²

165 kr

Map

The listing is located at ROAST Coffee - Sydhavn, Flydedokken, 1705 København V, Denmark

Loading map