3 rooms apartment of 108m² in Copenhagen

Krimsvej 11A, 2300 København S, Denmark

35.462 kr / month

Rental period: Unlimited
Available from: 14-12-2018

Amager Strandpark Ask

Lejlighederne har en rummelig entré med indbygget skab, lyst spisekøkken med hårde hvidevarer og badeværelse med vaskemaskine og tørretumbler. Depotrum forefindes enten i lejlighed eller kælder. Lejlighederne har terrasse eller altan. Strandpark Amager består af to ejendomme Ask og Birk og indeholder 184 lejligheder i høj kvalitet og består af to punkthuse på 14 og 15 etager kombineret med tre bygninger på mellem to og fem etager. De fleste af lejlighederne har en tilhørende p-pladser i kælderen og der er mulighed for gæsteparkering i terræn. Du har alting lige ved hånden: Vand, strand, natur, sport og kultur. Og du er tæt skoler, institutioner, metro, city, Øresundsbroen, lufthavnen, hyggelige caféer og take aways. De daglige indkøb klares nemt på Amager Strandvej, på Amagerbrogade eller i Danmarks største shopping-mekka Fields. Vi gør opmærksom på, at det kun er tilladt at bo alene med eller uden børn, 2 voksne, eller et par med et eller flere børn. Ejeren af boligen tillader ikke bofællesskab.   Der vil blive indhentet oplysninger hos RKI og er du registreret hos RKI vil vi ikke kunne udleje boligen til dig.    

Property type

apartment

Rooms

3

Size

108 m²

Price

35.462 kr

Rental period

Unlimited

Available from

14-12-2018

Terrace

Yes

Balcony

Yes

Port

Yes

Price per m²

328 kr

Map

The listing is located at Krimsvej 11A, 2300 København S, Denmark

Loading map