3 rooms apartment of 80m² in Aalborg

Gundorfslund 5, 9000 Aalborg, Denmark

6.189 kr / month

Rental period: Unlimited
Available from: ASAP

Afdelinger

Afdelingen er en god blandet afdeling, hvor unge, ældre og familier bor side om side i røde og gule etagebyggerier, omkranset af hyggelige fællesarealer med grillpladser og petanquebane. Du er tæt på offentlig transport, flere indkøbsmuligheder og Skipperen med . apotek. Gundorfslund har en attraktiv beliggenhed, da du på få minutter i bus eller på cykel kan befinde dig enten i Aalborg Centrum eller City Syd. En del af UCN ligger ganske tæt på afdelingen samt et aktivitetscenter, der er et tilbud for ældre. Afdelingen har godkendt en helhedsplan, der skal omdanne 168 boliger til 150 tilgængelighedsboliger. Helhedsplanen opstarter i 2026. BILLEDER: Billederne er eksempler på de boligtyper, vi har i denne afdeling. De enkelte boliger kan variere.

Property type

apartment

Rooms

3

Size

80 m²

Price

6.189 kr

Rental period

Unlimited

Available from

ASAP

Price per m²

77 kr

Map

The listing is located at Gundorfslund 5, 9000 Aalborg, Denmark

Loading map