Listed today

1 room apartment of 87m² in Copenhagen

Tuborgvej 54, 2900 Hellerup, Denmark

19.500 kr / month

Rental period: Unlimited
Available from: 08-06-2026

87m² Lejlighed | Hellerup

* Skøn lejlighed på 87 m² til leje i 6 måneder * Velkommen til denne charmerende og velindrettede lejlighed på hele 87 m², beliggende i stueetagen med direkte adgang til egen have – en sjælden og attraktiv detalje. Du træder direkte ind i det hyggelige og indbydende køkken, som byder på en mindre spiseplads og en varm atmosfære. Herfra er der adgang til lejlighedens første soveværelse. Videre gennem boligen fører gangen dig til endnu et rummeligt soveværelse samt et moderne og stilrent badeværelse. For enden åbner lejligheden sig op til den lyse og indbydende stue – boligens naturlige samlingspunkt. Herfra er der direkte udgang til haven, som er noget helt særligt for denne lejlighed. Den private have skaber en skøn overgang mellem inde- og udeliv og giver mulighed for både afslapning og hyggelige stunder under åben himmel. Lejligheden er beliggende på Tuborgvej i et attraktivt og roligt kvarter. Området er kendetegnet ved grønne omgivelser og gode indkøbsmuligheder, caféer og dagligvarebutikker i nærområdet. Der er nem adgang til offentlig transport med både busforbindelser og S-tog i kort afstand, hvilket gør det let at komme til Indre By og resten af København. Derudover ligger både Utterslev Mose og flere parker i nærheden, som giver gode muligheder for gåture, løb og udeliv. En ideel bolig til dig, der søger en midlertidig og komfortabel base i rolige omgivelser – uden at gå på kompromis med hverken plads eller beliggenhed.

Property type

apartment

Rooms

1

Size

87 m²

Price

19.500 kr

Rental period

Unlimited

Available from

08-06-2026

Garden

Yes

Port

Yes

Price per m²

224 kr

Map

The listing is located at Tuborgvej 54, 2900 Hellerup, Denmark

Loading map