1 room apartment of 47m² in Copenhagen

Bjelkes Allé 34, 2200 København N, Denmark

11.000 kr / month

Rental period: Unlimited
Available from: 15-05-2026

47m² Lejlighed | København N

Lys og funktionel 1-værelses lejlighed med central beliggenhed på Nørrebro På Bjelkes Allé udbydes denne velindrettede og umøblerede 1-værelses lejlighed beliggende i en ejendom med elevator. Boligen er ideel til studerende eller enlig, der ønsker en central og bekvem hverdag i København N. Lejligheden fremstår lys og funktionel med gode indretningsmuligheder. Køkkenet er udstyret med induktionskogeplade, ovn samt køl/frys, og der er adgang til fælles vaskeri i kælderen. Ejendommen byder desuden på en hyggelig fælles gård samt gode faciliteter såsom cykelparkering. Beliggenheden er yderst attraktiv med kort afstand til både skole, daginstitutioner, indkøbsmuligheder samt offentlig transport, herunder både bus, metro og station. En ideel bolig til dig, der ønsker at bo centralt med nem adgang til byens mange muligheder.

Property type

apartment

Rooms

1

Size

47 m²

Price

11.000 kr

Rental period

Unlimited

Available from

15-05-2026

Elevator

Yes

Furnished

Yes

Port

Yes

Price per m²

234 kr

Map

The listing is located at Bjelkes Allé 34, 2200 København N, Denmark

Loading map