Oprettet i dag

4 værelser lejlighed på 111m² i Frederiksberg

Peter Bangs Vej 59, 2000 Frederiksberg, Denmark

15.954 kr / måned

Lejeperiode: Ubegrænset
Tilgængelig fra: Så hurtigt som muligt

Svalegården

OBS: DU skal enten bo, arbejde eller studere på Frederiksberg for at komme i betragtning til lejemålet. Dokumentation herfor skal fremvises ved tildeling af lejemål.Velkommen til SvalegårdenOpført i 1920 med centralvarme og eget bad samt relativt store lejligheder for perioden – datidens liebhaverejendom. Taget blev udskiftet efter en brand i 1980’erne. Lejlighederne moderniseres ved fraflytning, hvor loftsrummet bliver inddraget, når muligheden er der.Svalegården ligger på Dalgas Boulevard 68-70, Hattesens Allé 2-4, Peter Bangs Vej 53-59 og Stægers Allé 2. Ejendommen rummer 80 boliger i størrelserne 3 til 9 værelser, der er mellem 69 og 230 kvm.

Boligtype

lejlighed

Værelser

4

Størrelse

111 m²

Pris

15.954 kr

Lejeperiode

Ubegrænset

Tilgængelig fra

Så hurtigt som muligt

Have

Ja

Pris pr. m²

144 kr

Kort

Boligannoncen ligger på Peter Bangs Vej 59, 2000 Frederiksberg, Denmark

Indlæser kort

Relaterede annoncer i Frederiksberg

Ny
3 soveværelser lejlighed af 80.0 m² - Hyggeligt opholdsområde

3 værelser lejlighed på 80m²

Peter Bangs Vej 121, 2000 Frederiksberg, Denmark

12.773 kr / måned

Ny
4 soveværelser lejlighed af 89.0 m² - Hyggeligt opholdsområde

4 værelser lejlighed på 89m²

N. Jespersens Vej 2, 2000 Frederiksberg, Denmark

12.833 kr / måned

Ny
4 soveværelser lejlighed af 94.0 m² - Hyggeligt opholdsområde

4 værelser lejlighed på 94m²

Wilkensvej 43, 2000 Frederiksberg, Denmark

13.313 kr / måned

Populære boligsøgninger

Lejlighed (111.0 m²) til leje i Frederiksberg (Peter Bangs Vej 59, 2000 Frederiksberg, Denmark) - findboliger.dk