3 værelser lejlighed på 95m² i Kongens Lyngby

Engbakken 64, 2830 Virum, Denmark

12.750 kr / måned

Lejeperiode: Ubegrænset
Tilgængelig fra: 14-08-2018

Ejendomsselskabet Virum Torv 4 ApS

3 værelses lejlighed beliggende centralt men dog med rolig beliggenhed. Lejemål overtages som nyistandsat. Tæt på Virum Park og tæt på Virum Torv og alle dets handelsmuligheder, S-tog og de smukke grønne områder ved Kollelev Mose og Geelskov.  Derudover har du DTU lige i nærheden, med kun 15 min. på cykel eller 10 min. med offentligt transport.  Ejendommen er opført i gule facadesten med altaner, der gør bebyggelsen lys og venlig. Der er fælles cykelkælder og 12 parkeringspladser, som udlejes særskilt efter venteliste. Vi gør opmærksom på, at det kun er tilladt at bo alene med eller uden børn, 2 voksne, eller et par med et eller flere børn. Ejeren af boligen tillader ikke bofællesskab.   Der vil blive indhentet oplysninger hos RKI og er du registreret hos RKI vil vi ikke kunne udleje boligen til dig.

Boligtype

lejlighed

Værelser

3

Størrelse

95 m²

Pris

12.750 kr

Lejeperiode

Ubegrænset

Tilgængelig fra

14-08-2018

Altan

Ja

Parkeringsplads

Ja

Nybyggeri

Ja

Pris pr. m²

134 kr

Kort

Boligannoncen ligger på Engbakken 64, 2830 Virum, Denmark

Indlæser kort

Relaterede annoncer i Kongens Lyngby

3 soveværelser lejlighed af 84.0 m² - Hyggeligt opholdsområde

3 værelser lejlighed på 84m²

Engbakken 64, 2830 Virum, Denmark

10.392 kr / måned

2 soveværelser lejlighed af 77.0 m² - Hyggeligt opholdsområde

2 værelser lejlighed på 77m²

Engbakken 66, 2830 Virum, Denmark

10.989 kr / måned

2 soveværelser lejlighed af 79.0 m² - Hyggeligt opholdsområde

2 værelser lejlighed på 79m²

Engbakken 66, 2830 Virum, Denmark

11.169 kr / måned

Populære boligsøgninger